Eesti keel English Pусский

Uue generatsiooni tulemüürid (NGFW)

Uue generatsiooni tulemüür on integreeritud võrguturbe platvorm, mis on välja arenenud klassikalisest tulemüürist tulenevalt sellest, et ohtusid võrgule ei olnud enam võimalik OSI mudeli alumistes kihtides peatada. Kaitse, mis baseerus portidel, protokollidel ja IP-aadressidel, ei olnud enam tõhus. Kuna üle 80% tänastest rünnetest kasutavad ära nõrkusi rakendustes, mitte võrgu komponentides ja -teenustes, pidi traditsiooniline tulemüür arenema ja olema võimeline nägema ka rakenduste kihis toimuvat.

Uue põlvkonna tulemüürid

Uue põlvkonna tulemüürid võimaldavad:

  • Analüüsida võrguliiklust
  • Analüüsida rakenduse põhiselt
  • Kaitsta võrku kaasaegsete rünnete vastu

Uue generatsiooni tulemüürid, mida mõningaste erinevustega võidakse kutsuda ka ühise nimetajaga UTM (unified threat management) seadmeteks, sisaldavad lisaks tavapärase Layer 4 tulemüüri funktsionaalsusele ka DPI (deep packet inspection), viirusetõrje, ründetõrje (IPS), veebifiltreerimise, aplikatsioonikontrolli, spämmifiltri, andmelekke kaitse jms võimekust.

Olgu ettevõte suur või väike, NGFW või UTM seade on reeglina esimene samm turvaliste võrkude suunas ning hädavajalik infovõrgu komponent.

Võrguvara portfellis on erinevaid uue generatsiooni tulemüüride ja UTM seadmete tootjaid, kellest näiteks üks, Fortinet, on olnud Gartneri UTM turu Magic Quadranti liidrite ruudus juba kuus aastat järjest.

Soovid lähemalt tutvuda lahendusega?

Fortinet HP Juniper Networks
MazeboltCarbon BlackExtreme NetworksObserveITIBMFireEyePulse SecureDynatraceAdvaGemaltoBluecat NetworksA10FortinetYubicoAirwatchMicrosoftNetavisBarcoCheck PointVMwareLastlineCiscoHPEJuniper NetworksBrocadeDigiQRadarTrendMicroTripwire