Eesti keel English Pусский

Kaugjuurdepääs võrguressurssidele on sageli kaitstud ainult kasutajatunnuse ja parooliga. Ühiseks nimetajaks kasutaja turvalisel autentimisel on teine turvategur, mis lisatakse kasutaja identiteeti kontrollides. Sellest tuleneb ka „kaheteguriline autentimine“. Enamasti on esimeseks turvateguriks miski, mida me teame (näiteks parool), ja teiseks teguriks miski, mis meile kuulub (näiteks turvamärk).

Turvaline autentimine

Turvaline autentimine võimaldab:

  • Kahetasemelist autentimist
  • Paremini kaitsta ettevõtte ressursse
  • Vältida andmete leket paroolide varguse korral

Turvamärki kasutatakse osana süsteemist, et võrguressursile ligipääsemiseks tõestada elektrooniliselt oma identiteeti. Erinevaid riist- ja tarkvaralisi turvamärke on palju ja neid nimetatakse mitmeti – tonglid, lubakaardid, autentimismärgid, USB-tonglid ja riistvaravõtmed. Kui lõppkasutaja pruugib teise autentimistegurina turvamärki, lahendab see probleemi, mis tekib ainult staatilist parooli pruukides.

Suuremas osas ettevõtetes leidub kasutajagruppe, kes erinevad oma käitumise, riskitaseme ja tehniliste teadmiste poolest. Seega vajavad ettevõtted tugevaid autentimislahendusi, mis on samas piisavalt paindlikud, et tagada võrguressursside turvalisus mitmesugustes keskkondades. On suur vahe, kas valida soodne lahendus, mis pakub kõrgetasemelisi turbevahendeid ja mida on lihtne kasutada, või turvaauke jättev lahendus, mille eest tuleb maksta liiga palju ja mida on liiga keeruline kasutada.

Soovid lähemalt tutvuda lahendusega?

Fortinet SafeNet
Extreme NetworksA10QRadarIBMBluecat NetworksFireEyeGemaltoCheck PointFortinetCiscoObserveITTrendMicroBarcoTripwireCarbon BlackYubicoPulse SecureVMwareLastlineDynatraceJuniper NetworksHPEDigiBrocadeNetavisAdvaMicrosoftMazeboltAirwatch