Eesti keel English Pусский

On olemas erinevaid virtualiseerimistarkvarasid (Citrix, Hyper-V, VMware jt.), mille hulgast VMWare on praegusel ajal vaieldamatu turuliider. Tarkvara võimaldab luua serverimälus keskkonna, milles on võimalik virtuaalsena jooksutada arvuteid, servereid ja muid seadmeid. Virtualiseerimine on loonud palju uusi võimalusi arvutite ja serverite haldamiseks ja nendega manipuleerimiseks.

Serverite konsolideerimine

Serverite konsolideerimine võimaldab:

  • Muuta serverid riistvarast sõltumatuks
  • Efektiivsemalt kasutada serveri ressurssi
  • Lihtsustab serverite haldamist

Virtualiseeritud arvutit – sisuliselt arvutimälus käivitatud faili – on võimalik lihtsalt kloonida, kopeerida, arvutivõrgus ühelt serveri platvormilt teisele liigutada, varundada. Niisamuti saab dünaamiliselt jagada eri rakendustele vajalikku arvutiressurssi ning tekitada virtuaalsete arvutite klastreid koos süsteemi mugava keskhaldusega.

Põhiargument virtualiseerimise kasuks on see, et virtualiseerimine võimaldab efektiisemalt ära kasutada füüsilise serveri ressurssi, mis on tavarakenduses koormatud kõigest 5-10% ulatuses, samuti hoida kokku serveriruumi mahtu ning serverite toitmiseks ja keskkonna jahutamiseks kuluvat elektrienergiat.  Kui serveri mälus töötab rohkem servereid, leiab ka serveri jõudlusressurss efektiivsema rakenduse.

Virtualiseerimistehnoloogia tõelist kasu on aga näha alles siis, kui servereid on rohkem (kolm ja enam). Virtualiseerimistarkvara haldusvõimaluste kaudu tekib terve rida lisafunktsionaalsust, mis võimaldab kogu lahendust paremini hallata ja töökindlamaks muuta.

Kas on vaja virtuaalset või reaalset seadet, arvutit või serverit, mida eelistada – need on tänapäeva IT-keskkonna olulised küsimused, millele Võrguvara aitab vastused leida. Võrguvara spetsialistid teavad, mis on ühe või teise lahenduse võimalused, ning aitavad leida optimaalseid lahendusi.

Soovid lähemalt tutvuda lahendusega?

vmware
AdvaCiscoObserveITDigiBrocadeCheck PointDynatraceBluecat NetworksTripwireA10AirwatchCarbon BlackMicrosoftExtreme NetworksTrendMicroHPEPulse SecureNetavisFortinetMazeboltLastlineFireEyeQRadarGemaltoYubicoIBMJuniper NetworksBarcoVMware