Eesti keel English Pусский

Mobiiliseadmete haldus (MDM)

Arvutivõrguturvalisusega seonduvalt on mobiilsete seadmete haldus täiesti eraldi teema.

Mobiilseadmete haldus

Mobiilseadmete haldus võimaldab:

  • Hallata mobiilseadmete turvaseadeid
  • Ühendada erinevaid mobiilseadmeid võrku turvaliselt
  • Kaitsta mobiilseadmetes olevat informatsiooni

Võtmeküsimuseks on, kuidas tagada turvalisus olukorras, kui mobiilsete seadmete arv tohutu kiirusega suureneb. Väga palju on erinevaid mudeleid, rakendusi ja süsteeme.

On avaldatud number, et maailmas on aastal 2014 ligikaudu 7,3 miljardit aktiivselt kasutatavat mobiilset seadet. Seega on igal maakeral elaval inimesel keskmiselt rohkem kui üks mobiilset seadet. Seda näeme ka igapäevaselt enda ümber. Raske on leida kohta linnas, kus me ei märkaks mõnda inimest tegelemas oma mobiiltelefoni, iPADi või sülearvutiga. Mõnel on selliseid seadmeid koguni kaks, kolm või rohkemgi.  Nendega veedetakse aega nii tööl kui ka kodus ja puhkehetkel ja tavaliselt ei mõelda sellele, et mobiilsete seadmete kasutamisega seonduvalt tekib terve rida turvalisusega seonduvaid küsimusi - kasvõi ainuüksi sellepärast, et tavaliselt on sellistes seadmetes hulgaliselt isiklikku  ja samuti tööalast informatsiooni. Mis saab siis, kui mobiilne seade lihtsalt kaotsi läheb? Sel juhul on kaduma läinud hulk hindamatut informatsiooni, millele lisandub turvarisk oma ettevõtte jaoks, juhul kui selline seade satub pahatahtliku inimese kätte.

Kuna mobiilne seade on sisuliselt arvuti, siis ohustavad ka mobiilseid seadmeid pahalaste poolt internetti üles seatud „lõksud“, millesse heausklik veebisurfaja tihtilugu astub. Tulemuseks võib  olla malware või  spyware kasutaja seadmes, mis edaspidi elab seal edasi oma elu ilma, et kasutaja sellest midagi teaks, koos võimalike turvariskidega töökoha ettevõtte arvutivõrgule.

Teades kogu ülaltooduga seonduvat problemaatikat, on selge, et on vaja tõhusat süsteemi, mis aitaks arvutivõrgu administraatorit keerulise turvaolukorraga hakkama saamisel ja samas lihtsustaks kasutajate jaoks ettevõtte võrguressurssidele ligipääsu.  Võrguvara spetsialistid teavad, kuidas selliseid lahendusi ehitada.

Soovid lähemalt tutvuda lahendusega?

airwatch
QRadarTrendMicroA10AirwatchAdvaObserveITVMwareBrocadeMicrosoftHPEMazeboltIBMCiscoNetavisBarcoJuniper NetworksTripwireDynatraceFortinetLastlineYubicoGemaltoCarbon BlackPulse SecureExtreme NetworksFireEyeCheck PointBluecat NetworksDigi