Eesti keel English Pусский

Kasutaja arvuti turvamine ehk ingliskeelse terminina End Point Security, on ettevõtte turvapoliitika oluline osa. Ettevõtte sisevõrgu kaitsmisel ei piisa sellest, et tegelda väljastpoolt tulevate rünnete blokeerimisega. Ka ettevõtte oma töötajate arvutid võivad olla nakatunud arvutiviirusega või kanda endas pahavara, mis on hangitud internetiavarustes ettevaatamatult surfates. Kui selline nakatunud arvuti satub ettevõtte sisevõrku, siis sõltuvalt pahavara agressiivsusest võib tulemuseks olla teiste arvutite nakatumine, halvimal juhul konfidentsiaalsete andmete leke või arvutivõrgu seiskumine.

Lõppseadmete turve

Lõppseadmete turve võimaldab:

  • Keskelt  rakendada turvareegleid lõppkasutaja seadmetele
  • Kontrollida lõppseadme vastavust ettevõtte  turvapoliitikale
  • Vajadusel  lubada lõppseadmes ainult turvalised rakendused

Sellise olukorra ennetamine on igal juhul vajalik, sest lihtsam on ennetada, kui hiljem kompenseerida võimalikku rahalist või muud kahju. Siin tulevadki appi tehnoloogiad, mille üldnimetuseks on ingliskeelsed terminid End Point Security ja Network Access Control (NAC). Idee seisneb selles, et enne, kui arvuti või mis iganes mobiilne arvutiseade võrku lubatakse, kontrollitakse automaatselt üle, kas seade vastab ettevõttes kehtestatud turvapoliitikatele, mis võib sisaldada nõudeid nagu aktsepteeritav seadme tüüp, op-süsteem koos  vajalikud turvauuendustega ja viimane versioon antiviirustarkvarast jne.  Kui nõuded on täidetud, lubatakse kasutaja peale autentimisprotseduuri läbimist võrku, kui mitte, siis võrgule ligipääsu ei anta või on ligipääs mingil kombel piiratud.

Võimalikke lahendusi on mitmeid. Võrguvara spetsialistid oskavad anda soovitusi optimaalse lahenduse planeerimiseks.

Soovid lähemalt tutvuda lahendusega?

FireEye Lumension
GemaltoBluecat NetworksYubicoA10Carbon BlackHPEBarcoMicrosoftTripwireCiscoAdvaTrendMicroLastlineDynatraceFortinetCheck PointDigiObserveITExtreme NetworksFireEyeMazeboltJuniper NetworksBrocadePulse SecureNetavisQRadarVMwareIBMAirwatch