Eesti keel English Pусский

DDoS ehk hajutatud teenusetõkestamise rünne on üks tõsisemaid küberrünnaku vorme, mis paraku ei ole enam ainult pühendunud küberterroristide ja luureorganisatsioonide relvaks, vaid on lihtsasti kättesaadav ka rahulolematute klientide, nurka surutud konkurentide või ka lihtsalt ulakate koolipoiste jaoks.

DdoS ründe tõrje

Hajutatud teenusetõkestamise rünne võimaldab:

  • DDoS ründe korral eristada hea ja halb liiklus
  • Ligipääsu teenustele ründe korral
  • Tuvastada ründe allikas

DDoSi kasutatakse traditsioonilistele riikide ja terroriorganisatsioonidevahelistele konfliktidele lisaks üha enam just erasektoris arvete klaarimiseks ning konkurentide nõrgestamiseks, kuna tundub anonüümne, suhteliselt süütu ja on tegelikkuses tellija jaoks ka üllatavalt odav.

DDoS kaitse on asi, millele iga vähegi suurem organisatsioon ja ettevõte peaks täna mõtlema. Teatava taseme kaitset eeldatakse ka teenusepakkujatelt, parim kaitse saavutatakse aga just kliendi ja internetiteenuse pakkuja koostöös.

Võrguvara portfellis on maailma juhtivaima DDoS kaitse lahendusi pakkuva Arbor Networksi lahendused nii eraldiseisva asutuse kui ka teenusepakkuja jaoks.

Soovid lähemalt tutvuda lahendusega?

Arbor Networks Fortinet Juniper Networks
MazeboltMicrosoftIBMAdvaLastlineA10ObserveITCheck PointAirwatchGemaltoCiscoHPEBrocadeBarcoNetavisFireEyeJuniper NetworksYubicoBluecat NetworksFortinetDynatraceQRadarTripwireDigiExtreme NetworksTrendMicroVMwarePulse SecureCarbon Black