Eesti keel English Pусский

Süsteemide puhul, milles on korraga kasutusel mitmeid servereid, ei saa läbi ilma ühise andmehoidlata. Kuna andmed on iga süsteemi omaniku kõige kallim vara, tuleb andmehoidla valikusse ja lahenduse projekteerimisse suhtuda äärmise tõsidusega.

Andmehoidlate virtualiseerimine

Andmehoidlate virtualiseerimine võimaldab:

  • Kasutada serverite ja andmemassiivide kettamahtu ühisressursina
  • Kombineerida erineva kiirusega andmekandjaid saavutamaks paremat jõudlust
  • Teostada mugavat andmemassiivi keskhaldust

Andmehoidla on üldjuhul keskne seade, mille külge ühendatud serverid kasutavad selles sisalduvaid andmeid. Andmehoidlaid ehk kõvakettamassiive on mitmesuguse hinna, tehniliste võimaluste ja andmemahuga.

Virtualiseerimisega on andmehoidlad seotud otseselt, sest nagu muidki andmeid, hoitakse keskses andmehoidlas ka virtuaalmasinaid ja nende koopiaid. Kettamassiivi kasutamine keskse andmehoidlana annab võimaluse kasutusele võtta kogu funktsionaalsus, mida virtualiseerimistarkvara pakub.

Mis aga teha siis, kui kliendil on olemas serverid, kuid ei ole ühist andmehoidlat  või kui kliendil on hoopiski mitmeid andmehoidlaid, pärit erinevatelt tootjatelt, mille igaühe eraldi haldamine on tülikas ja aeganõudev? Ka siin on lahendus olemas, sest andmehoidlat on võimalik virtualiseerida. On võimalik koostada virtuaalne andmehoidla andmete ühiskasutuseks, mis baseerub serverite sisemistel ketastel või siis luua virtuaalne andmehoidla, mis konsolideerib üheks keskelt hallatavaks tervikuks kliendi erinevad andmehoidlad.

Võrguvara aitab valida igaks konkreetseks juhtumiks sobiliku lahenduse.

Soovid lähemalt tutvuda lahendusega?

vmware
FireEyeDigiAirwatchAdvaIBMTrendMicroTripwireObserveITGemaltoFortinetCheck PointMicrosoftDynatraceBrocadeNetavisBarcoBluecat NetworksJuniper NetworksHPECiscoA10Pulse SecureMazeboltYubicoQRadarCarbon BlackLastlineVMwareExtreme Networks